İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

egitim12
6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verilmesi yasal zorunluluktur.
Çalışanların eğitimi
MADDE 17 – (1) İşveren, çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini almasını sağlar. Bu eğitim özellikle; işe başlamadan önce, çalışma yeri veya iş değişikliğinde, iş ekipmanının değişmesi hâlinde veya yeni teknoloji uygulanması hâlinde verilir. Eğitimler, değişen ve ortaya çıkan yeni risklere uygun olarak yenilenir, gerektiğinde ve düzenli aralıklarla tekrarlanır.
(2) Çalışan temsilcileri özel olarak eğitilir.
(4) İş kazası geçiren veya meslek hastalığına yakalanan çalışana işe başlamadan önce, söz konusu kazanın veya meslek hastalığının sebepleri, korunma yolları ve güvenli çalışma yöntemleri ile ilgili ilave eğitim verilir. Ayrıca, herhangi bir sebeple altı aydan fazla süreyle işten uzak kalanlara, tekrar işe başlatılmadan önce bilgi yenileme eğitimi verilir.
(5) Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde; yapılacak işlerde karşılaşılacak sağlık ve güvenlik riskleri ile ilgili yeterli bilgi ve talimatları içeren eğitimin alındığına dair belge olmaksızın, başka işyerlerinden çalışmak üzere gelen çalışanlar işe başlatılamaz.
(6) Geçici iş ilişkisi kurulan işveren, iş sağlığı ve güvenliği risklerine karşı çalışana gerekli eğitimin verilmesini sağlar.
ERGÜL OSGB Ülkenin her yerinde…
ERGÜL Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı kapsamındaki eğitim ve diğer faaliyetleri işyerlerinin çalışma şartları ve isteklerine uygun olarak ülke çapında gerçekleştiriyoruz.


İşe Alma Prosedürünüze ERGÜL OSGB’yi Ekleyin…

ERGÜL Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak işverenlere yasal zorunluluk kapsamındaki faaliyetleri bir bütün olarak sunuyoruz.
İşe alacağınız personeli işbaşı yaptırmadan önce birimlerimize yönlendirmeniz durumunda;
İş sağlığı ve güvenliği eğitimi verilecek ve katılım belgesi hazırlanacak,
Akciğer filmleri çekimi,
İşitme testi ve
Solunum Fonksiyonu Testi yapılacaktır.Yasal anlamda gerekli belgeleri ile birlikte işletmenize gelecek olan personeli gönül rahatlığı ile işe başlatabileceksiniz. Ayrıca bir iş kazasına uğrayan personele iş başı yapmadan önce gerekli olan eğitim verilecektir.Başka iş yerlerinden işletmenize gelen çalışanlara ve alt işveren çalışanlarına gerekli olan iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri zaman kaybı olmaksızın tüm gün verilmektedir.

Yasal zorunluluk kapsamındaki eğitim ve sağlık raporlarının hazırlanması konusunda işbirliği yapmak üzere bizi arayınız…

Uzman kadro:
İş sağlığı ve güvenliği kapsamında gerçekleştirilen eğitimler ve risk analizi faaliyetleri, konusunda çeyrek asırdan fazla bilgi, beceri birikimine sahip eğitim formasyonlu tecrübeli ve iş güvenliği uzmanı olan eğitimcilerimiz tarafından verilmektedir.
Eğitim Yöntemi:
  • Katılımcıların imzalarının alınacağı “Eğitim Katılım Belgesi” düzenlenmektedir,
  • Tüm katılımcılara “Eğitime Katılım Sertifikası” verilmektedir,
  • Katılımcılara uygulanan “Testler” ile eğitimin etkinliği ölçülmekte ve şirkete raporlanmaktadır.
  • Eğitimde lap-top ve projeksiyon cihazı ile sunum yapılmaktadır.
Çalışma saatlerinize ve hedeflerinize uygun eğitimler için bizi arayınız.
İletişim Bilgilerimiz:
ERGÜL Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi  Tic. Ltd. Şti.
Şeyhmüftü Mah. Balıkesir Cad. No. 119 Mustafakemalpaşa BURSA
Tel: 0224 613 3674 E.Posta: bilgi@ergulosgb.com
Tabaklar Mah. Sadık Yılmaz cad. No.6 Karacabey Bursa
Tel: 0224 676 9674 E.Posta: bilgi@ergulosgb.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>