RİSK DEĞERLENDİRME

risk.2
Yasal Mevzuat: işverenler, risk değerlendirmesi yapmak veya yaptırmakla yükümlüdür. İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Md 10.

30 Haziran 2012 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6331 Sayılı “İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU” Md 10′da belirtilen hükümler çerçevesinde işverenler, iş sağlığı ve güvenliği yönünden risk değerlendirmesi yapmak veya yaptırmakla yükümlüdürler.

Bu anlamda işverenler işyeri sınırları dahilindeki uygunsuzluklardan hukuki anlamda sorumludurlar.
işyerlerinde mevcut tehlike kaynaklarının ortaya çıkarılması ve ortamdan kaldırılmasına yönelik iyileştirme faaliyetlerini kapsayan risk analizleri O.S.G. Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak tarafımızdan gerçekleştirilmektedir.
İşyerlerinde mevcut bulunan tehlikelere karşı, sağlıklı ve güvenli bir işyeri ortamının tesis edilmesine yönelik olarak gerçekleştirmesi yasal zorunluluk olan “Risk Değerlendirme” faaliyeti şirketin tüm alanlarını, tezgâhları, süreçleri ve kullanılan iş makinelerini kapsayacak şekilde yapılmaktadır.
Belirtilen faaliyet çerçevesinde şirketin risk haritası çıkarılmaktadır. Tespit edilen uygunsuzluklara yönelik iyileştirme faaliyetleri önerilmekte ve hazırlanan rapor şirketlere verilmektedir.
O.S.G. Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak “Risk Analiz Çalışmaları” gerçekleştirdiğimiz faaliyet alanlarından örnekler:
İnşaat,
Nakliyat,
Toptan ve Perakende Ticareti,
Metalden Eşya İmalatı,
Taş, Toprak, Kil, Kum İmalatı,
Mermer Ocakları ve İmalathaneleri,
Akaryakıt istasyonları,
Gıda Maddeleri Sanayi,
Kum Ocakları,
Dokuma ve Tekstil Sanayi,
Makine İmalatı ve Bakımı,
Mobilya İmalatı,
Geri Dönüşüm İşletmeleri,
Termik Santraller,
Nakil Araçları İmalat ve Bakım İşletmeleri,
Kağıt ve Kağıt Eşya İmalatı,
Fieberglas Malzeme İmalatı.
Mevzuat kapsamında “Risk Değerlendirme” faaliyetlerini “OSG Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi” olarak tecrübeli ve uzman kadromuzla gerçekleştirmeye devam ediyoruz.
Risk değerlendirme hizmetlerimizle ilgili bilgi almak veya başvurmak için telefon, e.mail, faks yada iletişim bölümünden talep formunu kullanabilirsiniz.
İletişim Bilgilerimiz:
O.S.G. Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi  Tic. Ltd. Şti.
Yenikaraman Mah. Sanayi Cad. No. 138/C & D (Asya İş Merkezi) Osmangazi BURSA
Yetki Belgesi Tarih ve Numarası: 22.04.2011 – 06
Tel&Faks : 0538 331 92 890224 262 5710
Faks : 0224 262 5710

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>